Produkte > KYOCERA AVX > SR407C104KAA
SR407C104KAA
SR407C104KAA KYOCERA AVX
avx_10032019_SR_old-1823535.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 0.1 uF X7R 10 % 5.08 mm
auf Bestellung 429 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR407C104KAA KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.460" (11.68mm), Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote SR407C104KAA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR407C104KAA SR407C104KAA Hersteller : KYOCERA AVX Components skycap.pdf Cap Ceramic 0.1uF 500V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bag
Produkt ist nicht verfügbar
SR407C104KAA SR407C104KAA Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.460" (11.68mm)
Capacitance: 0.1 µF