Produkte > CUI DEVICES > SR5-12V-200-1C
SR5-12V-200-1C
SR5-12V-200-1C CUI Devices
sr5-2950657.pdf
Hersteller: CUI Devices
Low Signal Relays - PCB 15.6 x 10.6 x 11.8 mm, 12 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR5-12V-200-1C CUI Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 120VA, 24W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR5-12V-200-1C SR5-12V-200-1C Hersteller : CUI DEVICES sr5.pdf Signal Relay 12VDC 3A SPDT( (15.6mm 10.6mm 11.8mm)) THT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 80
SR5-12V-200-1C SR5-12V-200-1C Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) sr5.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 120VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 120VA, 24W
auf Bestellung 978 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
SR5-12V-200-1C SR5-12V-200-1C Hersteller : Same Sky sr5.pdf Low Signal Relays - PCB 15.6 x 10.6 x 11.8 mm, 12 V, 1 A, SPDT (1 Form C), Signal Relay
auf Bestellung 584 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SR5-12V-200-1C SR5-12V-200-1C Hersteller : SAME SKY sr5.pdf Signal Relay 12VDC 3A SPDT( (15.6mm 10.6mm 11.8mm)) THT
auf Bestellung 25 Stücke: