SR501C225JAR
SR501C225JAR KYOCERA AVX Components
srseries.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 5% Radial 10.16mm 125°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR501C225JAR KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote SR501C225JAR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR501C225JAR SR501C225JAR Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 2.2UF 100V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR501C225JAR SR501C225JAR Hersteller : Kyocera AVX SR-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 2.2 uF X7R 5 % 10.16 mm