Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR501E225MAATR1
SR501E225MAATR1
SR501E225MAATR1 KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 2.2uF 100V Z5U 20% Radial 10.16mm 85°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR501E225MAATR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 2.2UF 100V Z5U RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF.
Weitere Produktangebote SR501E225MAATR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR501E225MAATR1 SR501E225MAATR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 2.2UF 100V Z5U RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR501E225MAATR1 SR501E225MAATR1 Hersteller : Kyocera AVX SR_Series-3165337.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 2.2 uF Z5U 20 % 10.16 mm