Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR502C104MAATR1
SR502C104MAATR1
SR502C104MAATR1 KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 20% Radial 10.16mm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR502C104MAATR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote SR502C104MAATR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR502C104MAATR1 SR502C104MAATR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR502C104MAATR1 SR502C104MAATR1 Hersteller : KYOCERA AVX avx_10032019_SR_old_TA-1773195.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 0.1 uF X7R 20 % 10.16 mm