SR505E475MAR
SR505E475MAR KYOCERA AVX Components
srseries.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 4.7uF 50V Z5U 20% Radial 10.16mm 85°C Bulk
auf Bestellung 1236 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR505E475MAR KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR505E475MAR SR505E475MAR Hersteller : KYOCERA AVX Components srseries.pdf Cap Ceramic 4.7uF 50V Z5U 20% Radial 10.16mm 85°C Bulk
auf Bestellung 1236 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
SR505E475MAR SR505E475MAR Hersteller : Kyocera AVX SR505E475MAR.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 4.7 uF Z5U 20 % 10.16 mm
auf Bestellung 672 Stücke:
SR505E475MAR SR505E475MAR Hersteller : KYOCERA AVX SR505E475MAR.pdf Description: CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
auf Bestellung 958 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4