SR507C274KAR
SR507C274KAR KYOCERA AVX Components
srseries.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.27uF 500V X7R 10% Radial 10.16mm 125°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR507C274KAR KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.27UF 500V X7R RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Capacitance: 0.27 µF.
Weitere Produktangebote SR507C274KAR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR507C274KAR SR507C274KAR Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.27UF 500V X7R RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Capacitance: 0.27 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR507C274KAR SR507C274KAR Hersteller : AVX SR_Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 0.27 uF X7R 10 % 10.16 mm