Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR655A103KARTR1
SR655A103KARTR1
SR655A103KARTR1 KYOCERA AVX Components
sr_series-1016911.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR655A103KARTR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 10000 pF.
Weitere Produktangebote SR655A103KARTR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR655A103KARTR1 SR655A103KARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
SR655A103KARTR1 SR655A103KARTR1 Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.01uF 10% C0G
SR655A103KARTR1 SR655A103KARTR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR_Series-3165337.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V .01uF C0G(NP0) 1 0 % 5.08 mm