Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SR758C104KAATR1
SR758C104KAATR1
SR758C104KAATR1 KYOCERA AVX Components
skycap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.1uF 400V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SR758C104KAATR1 KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.1UF 400V X7R RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 400V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.1 µF.
Weitere Produktangebote SR758C104KAATR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SR758C104KAATR1 SR758C104KAATR1 Hersteller : KYOCERA AVX SR-Series.pdf Description: CAP CER 0.1UF 400V X7R RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 400V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
SR758C104KAATR1 SR758C104KAATR1 Hersteller : AVX SR-Series-1016911.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 400volts 0.1uF 10% X7R
SR758C104KAATR1 SR758C104KAATR1 Hersteller : KYOCERA AVX avx_10032019_SR_old_TA-1773195.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 400 VDC 0.1 uF X7R 10 % 5.08 mm