SS-5F-1.6A-AP
SS-5F-1.6A-AP Eaton - Electronics Division
eaton-ss-5f-subminiature-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Box
Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 6.4223
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS-5F-1.6A-AP Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Box, Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, PSE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 1.6 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 6.4223.
Weitere Produktangebote SS-5F-1.6A-AP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SS-5F-1.6A-AP SS-5F-1.6A-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ss-5f-subminiature-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Box
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 6.4223
Produkt ist nicht verfügbar
SS-5F-1.6A-AP SS-5F-1.6A-AP Hersteller : Eaton Electronics eaton-ss-5f-subminiature-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole 1.6A 250V SS-5F-RADIAL FA FUSE