SS-5F-6.3A-AP
SS-5F-6.3A-AP Eaton - Electronics Division
eaton-ss-5f-subminiature-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 6.3A 125VAC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Box
Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus, PSE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 6.3 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Melting I²t: 74.2705
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS-5F-6.3A-AP Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 6.3A 125VAC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Box, Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, PSE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A, Current Rating (Amps): 6.3 A, Voltage Rating - AC: 125 V, Melting I²t: 74.2705.
Weitere Produktangebote SS-5F-6.3A-AP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS-5F-6.3A-AP SS-5F-6.3A-AP Hersteller : Eaton Electronics eaton_ss_5f_subminiature_fast_acting_fuse_data_she-1608797.pdf Fuses with Leads - Through Hole 6.3A 250V SS-5F-RADIAL FA FUSE