Produkte > EATON ELECTRONICS > SS-5FH-3.15A-AP
SS-5FH-3.15A-AP
SS-5FH-3.15A-AP Eaton Electronics
eaton-ss-5fh-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Fuses with Leads - Through Hole SS-5F High BC.RADIAL FA FUSE AMMO PACK
auf Bestellung 593 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS-5FH-3.15A-AP Eaton Electronics
Description: FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC/150VDC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Box, Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 3.15 A, Voltage Rating - AC: 350 V, Voltage Rating - DC: 150 V, Melting I²t: 22.5.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 693 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SS-5FH-3.15A-AP SS-5FH-3.15A-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ss-5fh-subminiature-fast-acting-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 3.15A 350VAC/150VDC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Box
Size / Dimension: 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 3.15 A
Voltage Rating - AC: 350 V
Voltage Rating - DC: 150 V