SS-5H-1.6A-AP
SS-5H-1.6A-AP Eaton - Electronics Division
eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Box
Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 300 V
Melting I²t: 23.0
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS-5H-1.6A-AP Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Box, Size / Dimension: 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A, Part Status: Active, Current Rating (Amps): 1.6 A, Voltage Rating - AC: 300 V, Melting I²t: 23.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS-5H-1.6A-AP SS-5H-1.6A-AP Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_ss_5h_subminiature_radial_leaded_time_delay_-1608798.pdf Fuses with Leads - Through Hole 250V 1.6A SS-5H RADIAL TD FUSE
auf Bestellung 424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SS-5H-1.6A-AP SS-5H-1.6A-AP Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BOARD MNT 1.6A 300VAC RAD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Box
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 1.6 A
Voltage Rating - AC: 300 V
Melting I²t: 23.0
auf Bestellung 2118 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
SS-5H-1.6A-AP Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - SS-5H-1.6A-AP - FUSEES WITH LEADS-THROUGH HOLE 250V
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
SS-5H-1.6A-AP SS-5H-1.6A-AP Hersteller : Eaton Electronics eaton-ss-5h-subminiature-radial-leaded-time-delay-fuses-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole 250V 1.6A SS-5H RADIAL TD FUSE