Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SS20100FL-AU_R1_000A1
SS20100FL-AU_R1_000A1
SS20100FL-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
SS20100FL-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123FL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 75pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: SOD-123FL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 100 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS20100FL-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123FL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-123F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 75pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: SOD-123FL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: Schottky rectifying; SOD123F; SMD; 100V; 2A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SOD123F
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 2A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.85V
Leakage current: 0.25mA
Max. forward impulse current: 50A
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
auf Bestellung 2594 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 179
SS20100FL-AU_R1_000A1 SS20100FL-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit C1F17B9E2A12E3D01258D525B01F1702F3A22720FDE40560F84B8307682A12E9.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,SOD-123FL,2A
Mindestbestellmenge: 6
SS20100FL-AU_R1_000A1 SS20100FL-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. SS20100FL-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123FL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-123F
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active