Produkte > KEMET > SS21VB-R110041
SS21VB-R110041
SS21VB-R110041 KEMET
KEM_LF0028_SS21V-3316878.pdf
Hersteller: KEMET
Common Mode Chokes / Filters 500V 4.1mH 1.1A 0.276Ohms -40/+120C
auf Bestellung 480 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS21VB-R110041 KEMET
Description: CHOKE CMC 4.1MH 1.1A, Packaging: Tray, Package / Case: Vertical, 4 PC Pin, Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.811" L x 0.661" W (20.60mm x 16.80mm), Mounting Type: Through Hole, Number of Lines: 2, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Height (Max): 1.004" (25.50mm), Voltage Rating - AC: 500V, Current Rating (Max): 1.1A, DC Resistance (DCR) (Max): 276mOhm, Inductance @ Frequency: 4.1 mH @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SS21VB-R110041
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS21VB-R110041 SS21VB-R110041 Hersteller : KEMET SS21VB-R110041?lang=en Description: KEMET - SS21VB-R110041 - Gleichtaktdrossel / stromkompensierte Drossel, 1.1A, 4.1mH, Produktreihe 21VB, radial
tariffCode: 85045000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: Y-EX
Induktivität: 4.1mH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 1.1A
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: SS21VB
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
SS21VB-R110041 SS21VB-R110041 Hersteller : KEMET SS21VB-R110041.pdf Description: CHOKE CMC 4.1MH 1.1A
Packaging: Tray
Package / Case: Vertical, 4 PC Pin
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.811" L x 0.661" W (20.60mm x 16.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Number of Lines: 2
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Height (Max): 1.004" (25.50mm)
Voltage Rating - AC: 500V
Current Rating (Max): 1.1A
DC Resistance (DCR) (Max): 276mOhm
Inductance @ Frequency: 4.1 mH @ 1 kHz