SS220M016ST
SS220M016ST Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.25Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 48.4 mA @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SS220M016ST Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10.25Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 44 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 48.4 mA @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SS220M016ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SS220M016ST SS220M016ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SS-31055.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 22uF 16Volts Case .197D X .276L