Produkte > KEMET > SSR10HS-11110
SSR10HS-11110
SSR10HS-11110 KEMET
SSR10HS-11110.pdf KEM_LF0043_SSR10VS-HS.pdf
Hersteller: KEMET
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; THT; 11mH; 1.1A; R: 333mΩ; 250VAC; -25÷120°C
Operating temperature: -25...120°C
Mounting: THT
Type of inductor: wire
Inductance: 11mH
Resistance: 333mΩ
Operating current: 1.1A
Operating voltage: 250V AC
auf Bestellung 178 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR10HS-11110 KEMET
Description: CMC 11MH 1.1A 2LN TH, Packaging: Bulk, Package / Case: Vertical, 4 PC Pin, Mounting Type: Through Hole, Number of Lines: 2, Operating Temperature: -25°C ~ 120°C, Height (Max): 0.531" (13.50mm), Voltage Rating - AC: 250V, Current Rating (Max): 1.1A, DC Resistance (DCR) (Max): 330mOhm, Inductance @ Frequency: 11 mH @ 10 kHz, Size / Dimension: 0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SSR10HS-11110 SSR10HS-11110 Hersteller : NEC/Tokin 512057329564840aclinefilter_e.pdf Common Mode Chokes Dual 11000uH 10kHz 1.1A 0.33Ohm DCR Thru-Hole
Mindestbestellmenge: 71
SSR10HS-11110 SSR10HS-11110 Hersteller : Kemet kem_lf0043_ssr10vs-hs.pdf Common Mode Chokes Dual 11000uH 10kHz 1.1A 0.33Ohm DCR Thru-Hole Tray
auf Bestellung 189 Stücke:
Mindestbestellmenge: 63
auf Bestellung 180 Stücke:
Mindestbestellmenge: 52
SSR10HS-11110 SSR10HS-11110 Hersteller : KEMET KEM_LF0043_SSR10VS_HS.pdf Common Mode Chokes / Filters 250VAC 11mH 1.1A 11.5mm DCR=330mOhms
auf Bestellung 300 Stücke:
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: SSR10HS Series
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 171 Stücke:
SSR10HS-11110 SSR10HS-11110 Hersteller : KEMET SSR10HS-11110 Description: CMC 11MH 1.1A 2LN TH
Number of Lines: 2
Operating Temperature: -25°C ~ 120°C
Height (Max): 0.531" (13.50mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Current Rating (Max): 1.1A
DC Resistance (DCR) (Max): 330mOhm
Inductance @ Frequency: 11 mH @ 10 kHz
Size / Dimension: 0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)