Produkte > NEC/TOKIN > SSR10HS-22026
SSR10HS-22026
SSR10HS-22026 NEC/Tokin
512057329564840aclinefilter_e.pdf
Hersteller: NEC/Tokin
Common Mode Chokes Dual 2600uH 10kHz 2.2A 0.1Ohm DCR Thru-Hole
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 71
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR10HS-22026 NEC/Tokin
Description: CMC 2.6MH 2.2A 2LN TH, Packaging: Bulk, Package / Case: Vertical, 4 PC Pin, Mounting Type: Through Hole, Number of Lines: 2, Operating Temperature: -25°C ~ 120°C, Height (Max): 0.531" (13.50mm), Voltage Rating - AC: 250V, Current Rating (Max): 2.2A, DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm, Part Status: Active, Inductance @ Frequency: 2.6 mH @ 10 kHz, Size / Dimension: 0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SSR10HS-22026 SSR10HS-22026 Hersteller : KEMET KEM_LF0043_SSR10VS_HS.pdf Common Mode Chokes / Filters 250VAC 2.6mH 2.2A 11.5mm DCR=100mOhms
auf Bestellung 341 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SSR10HS-22026 SSR10HS-22026 Hersteller : KEMET SSR10HS-22026 Description: KEMET - SSR10HS-22026 - Gleichtaktdrossel, stromkompensierte Drossel, 2.6mH, 2.2A, 250V AC , 0.1 Ohm, THT, Reihe SSR
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Induktivität: 2.6mH
euEccn: NLR
DC-Nennstrom: 2.2A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: SSR10HS Series
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 16 Stücke:
SSR10HS-22026 SSR10HS-22026 Hersteller : KEMET SSR10HS-22026 Description: CMC 2.6MH 2.2A 2LN TH
Number of Lines: 2
Operating Temperature: -25°C ~ 120°C
Height (Max): 0.531" (13.50mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Current Rating (Max): 2.2A
DC Resistance (DCR) (Max): 100mOhm
Part Status: Active
Inductance @ Frequency: 2.6 mH @ 10 kHz
Size / Dimension: 0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
auf Bestellung 4 Stücke:
Description: Inductor: wire; THT; 2.6mH; 2.2A; R: 100mΩ; 250VAC; -25÷120°C
Mounting: THT
Type of inductor: wire
Operating temperature: -25...120°C
Inductance: 2.6mH
Resistance: 0.1Ω
Operating current: 2.2A
Operating voltage: 250V AC