Produkte > ALPS ALPINE > SSSS213000
SSSS213000
SSSS213000 Alps Alpine
Hersteller: Alps Alpine
Slide Switches Vertical/Dip/1Pole 2Posit
auf Bestellung 1408 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSSS213000 Alps Alpine
Category: Slide Switches, Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/6VDC; ON-ON; THT; Leads: for PCB, Type of switch: slide, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Contacts configuration: SPDT, DC contacts rating @R: 0.3A / 6V DC, Switching method: ON-ON, Mounting: THT, Leads: for PCB, Body dimensions: 9x3.5x3.5mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: SS, Electrical life: 10000 cycles, Knob height: 2mm, Operating Force: 3N, Contact resistance: 70mΩ, Actuator colour: white, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SSSS213000 SSSS213000 Hersteller : ALPS Electric ssss2.pdf Switch Slide SPDT Top Slide 0.3A 6VDC 10000Cycles PC Pins Thru-Hole Bulk
auf Bestellung 4780 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
SSSS213000 SSSS213000 Hersteller : ALPS SSSS213000.PDF Category: Slide Switches
Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/6VDC; ON-ON; THT; Leads: for PCB
Type of switch: slide
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Contacts configuration: SPDT
DC contacts rating @R: 0.3A / 6V DC
Switching method: ON-ON
Mounting: THT
Leads: for PCB
Body dimensions: 9x3.5x3.5mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Manufacturer series: SS
Electrical life: 10000 cycles
Knob height: 2mm
Operating Force: 3N
Contact resistance: 70mΩ
Actuator colour: white
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 16 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
SSSS213000 SSSS213000 Hersteller : ALPS ALPINE 2864486.pdf Description: ALPS ALPINE - SSSS213000 - Schiebeschalter, SPDT, Durchsteckmontage, SSSS2 Series, 300 mA
tariffCode: 85365019
Schaltermontage: Durchsteckmontage
Schalterfunktion: -
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Kontaktkonfiguration: SPDT
euEccn: NLR
Ausrichtung: Vertikal
AC-Kontaktspannung, max.: -
Kontaktstrom, max.: 300mA
hazardous: false
DC-Kontaktspannung, max.: 6V
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: SSSS2 Series
SVHC: To Be Advised
SSSS213000 Hersteller : Alps Alpine Switch Slide SPDT Top Slide 0.3A 6VDC 10000Cycles PC Pins Thru-Hole Bulk