Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-20-W35H-B120-J5351
SST-20-W35H-B120-J5351
SST-20-W35H-B120-J5351 Luminus Devices Inc.
Luminus_SST-20-WxH_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SST20 WARM WHT 3500K 1414
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1414 (3535 Metric)
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.73V
Current - Test: 350mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 2A
Supplier Device Package: 1414
Lumens/Watt @ Current - Test: 116 lm/W
Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm)
CCT (K): 3500K
CRI (Color Rendering Index): 95
Flux @ 85°C, Current - Test: 111lm (107lm ~ 114lm)
auf Bestellung 935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SST-20-W35H-B120-J5351 Luminus Devices Inc.
Description: LED SST20 WARM WHT 3500K 1414, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1414 (3535 Metric), Color: White, Warm, Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.73V, Current - Test: 350mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 2A, Supplier Device Package: 1414, Lumens/Watt @ Current - Test: 116 lm/W, Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm), CCT (K): 3500K, CRI (Color Rendering Index): 95, Flux @ 85°C, Current - Test: 111lm (107lm ~ 114lm).
Weitere Produktangebote SST-20-W35H-B120-J5351
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: White, Warm
Mounting Type: Surface Mount
Current - Test: 350mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 2A
Supplier Device Package: 1414
CCT (K): 3500K