Produkte > PANASONIC > ST1-L2-DC48V-F
ST1-L2-DC48V-F
ST1-L2-DC48V-F Panasonic
321_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 48VDC 5DC/8AAC SPST-NO/SPST-NC(31mm 14mm 11.3mm) THT
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST1-L2-DC48V-F Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 3040VA, 2000W.
Weitere Produktangebote ST1-L2-DC48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST1-L2-DC48V-F ST1-L2-DC48V-F Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 3040VA, 2000W