Produkte > ST2 > ST2-DC24V
ST2-DC24V
ST_Relays.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST2-DC24V
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 3040VA, 2000W.
Weitere Produktangebote ST2-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST2-DC24V ST2-DC24V
Produktcode: 68680
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
ST_Relays.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
ST2-DC24V ST2-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works ST_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 3040VA, 2000W
Produkt ist nicht verfügbar
ST2-DC24V ST2-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices ST_Relays.pdf General Purpose Relays 8A 24VDC DPST NON-LATCHING PCB