Produkte > ST2 > ST2-DC48V
ST2-DC48V
ST_Relays.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST2-DC48V
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote ST2-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST2-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works ST_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC