Produkte > KYOCERA AVX > ST205C476MAJ05
ST205C476MAJ05
ST205C476MAJ05 KYOCERA AVX
turbocap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 47uF X7R 20% Tol HIGH CV
auf Bestellung 5 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST205C476MAJ05 KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47UF 50V X7R SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Lead Style: J-Lead, Features: Low ESL (Stacked), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Stacked SMD, 10 J-Lead, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.525" L x 0.300" W (13.34mm x 7.62mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.220" (5.59mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF.
Weitere Produktangebote ST205C476MAJ05
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST205C476MAJ05 ST205C476MAJ05 Hersteller : KYOCERA AVX Components turbocap.pdf Cap Ceramic 47uF 50V X7R 20% 5 Stacked 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ST205C476MAJ05 ST205C476MAJ05 Hersteller : KYOCERA AVX turbocap.pdf Description: CAP CER 47UF 50V X7R SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Lead Style: J-Lead
Features: Low ESL (Stacked)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Stacked SMD, 10 J-Lead
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.525" L x 0.300" W (13.34mm x 7.62mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.220" (5.59mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF