Produkte > KYOCERA AVX > ST205C476MAN05
ST205C476MAN05
ST205C476MAN05 KYOCERA AVX
turbocap.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47UF 50V X7R 10DIP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Features: Low ESL (Stacked)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Stacked DIP, 10 Lead
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.525" L x 0.300" W (13.34mm x 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.220" (5.59mm)
Height - Seated (Max): 0.220" (5.59mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
auf Bestellung 79 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST205C476MAN05 KYOCERA AVX
Description: CAP CER 47UF 50V X7R 10DIP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Features: Low ESL (Stacked), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Stacked DIP, 10 Lead, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.525" L x 0.300" W (13.34mm x 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.220" (5.59mm), Height - Seated (Max): 0.220" (5.59mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF.
Weitere Produktangebote ST205C476MAN05
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST205C476MAN05 ST205C476MAN05 Hersteller : KYOCERA AVX Components turbocap.pdf Cap Ceramic 47uF 50V X7R 20% 5 Stacked 2.54mm 125°C
Produkt ist nicht verfügbar
ST205C476MAN05 ST205C476MAN05 Hersteller : KYOCERA AVX turbocap.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 47uF X7R 20% Tol HIGH CV