Produkte > VISHAY > ST330C16C0
ST330C16C0
ST330C16C0 Vishay
st330c16c0_dat.pdf
Hersteller: Vishay
Description: SCR,TO-200AB-1,1600V,720A VS-ST3
Packaging: Box
Package / Case: TO-200AB, E-PUK
Mounting Type: Chassis Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9000A, 9420A
Current - On State (It (AV)) (Max): 720 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.96 V
Current - Off State (Max): 50 mA
Supplier Device Package: TO-200AB (E-Puk)
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 1420 A
Voltage - Off State: 1.6 kV
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST330C16C0 Vishay
Description: SCR,TO-200AB-1,1600V,720A VS-ST3, Packaging: Box, Package / Case: TO-200AB, E-PUK, Mounting Type: Chassis Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9000A, 9420A, Current - On State (It (AV)) (Max): 720 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.96 V, Current - Off State (Max): 50 mA, Supplier Device Package: TO-200AB (E-Puk), Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 1420 A, Voltage - Off State: 1.6 kV.