STN101120B111
STN101120B111 Eaton - Electronics Division
eaton-stn101xxxbxxx-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 26VC DFN1006-2L
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 11pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2L
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 150W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 2454 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STN101120B111 Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 26VC DFN1006-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 11pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2L, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 150W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STN101120B111 STN101120B111 Hersteller : Eaton Electronics eaton-stn101xxxbxxx-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS ESD Supp., DFN1006-2L, 12 V
auf Bestellung 393 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
STN101120B111 STN101120B111 Hersteller : Eaton eaton-stn101xxxbxxx-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet.pdf ESD Suppressor Diode TVS Bi-Dir 12V 26Vc 2-Pin DFN T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 150W
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Description: Diode: TVS; ESD; bidirectional; DFN1006-2; reel,tape; Ch: 1
Case: DFN1006-2
Version: ESD
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Type of diode: TVS
Number of channels: 1
Max. off-state voltage: 12V