STN161120U372
STN161120U372 Eaton - Electronics Division
eaton-stn161xxxuxxx-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 28VC DFN1610-2L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1610 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 370pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 70A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: DFN1610-2L
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V
Power - Peak Pulse: 2000W (2kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STN161120U372 Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 28VC DFN1610-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1610 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 370pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 70A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: DFN1610-2L, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 13.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 28V, Power - Peak Pulse: 2000W (2kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 9454 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
STN161120U372 STN161120U372 Hersteller : Eaton Electronics eaton_stn161xxxuxxx_tvs_diode_esd_suppressor_data_-1903411.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS ESD Supp., DFN1610-2L, 12 V