STN161150U332
STN161150U332 Eaton - Electronics Division
eaton-stn161xxxuxxx-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 15VWM 30VC DFN1610-2L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1610 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 330pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max)
Supplier Device Package: DFN1610-2L
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 30V
Power - Peak Pulse: 2000W (2kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STN161150U332 Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 15VWM 30VC DFN1610-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1610 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 330pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 55A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V (Max), Supplier Device Package: DFN1610-2L, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 16V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 30V, Power - Peak Pulse: 2000W (2kW), Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STN161150U332 STN161150U332 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_stn161xxxuxxx_tvs_diode_esd_suppressor_data_-1903411.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes TVS ESD DFN1610-2L 15 V
auf Bestellung 1065 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16V