Produkte > ST > STPS40L40CW
STPS40L40CW
en.CD00003245.pdf STPS40L40CW.pdf
Hersteller: ST
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STPS40L40CW ST
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 20A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote STPS40L40CW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STPS40L40CW STPS40L40CW Hersteller : STMicroelectronics en.CD00003245.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 20A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247-3
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
STPS40L40CW STPS40L40CW Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division STPS40L40CW.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 20A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 490 mV @ 20 A