Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > STR10100LSS_AY_00301
STR10100LSS_AY_00301
STR10100LSS_AY_00301 Panjit International Inc.
STR10100LSS.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO201AD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 600pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details STR10100LSS_AY_00301 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO201AD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 600pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote STR10100LSS_AY_00301
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STR10100LSS_AY_00301 STR10100LSS_AY_00301 Hersteller : Panjit International Inc. STR10100LSS.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A DO201AD
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
STR10100LSS_AY_00301 STR10100LSS_AY_00301 Hersteller : Panjit STR10100LSS-2956310.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V Schottky 10A