Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > STR5100SS_AY_00301
STR5100SS_AY_00301
STR5100SS_AY_00301 Panjit International Inc.
STR5100SS.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO201AD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 740 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STR5100SS_AY_00301 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO201AD, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 740 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STR5100SS_AY_00301 STR5100SS_AY_00301 Hersteller : Panjit International Inc. STR5100SS.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO201AD
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Part Status: Active
auf Bestellung 2027 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
STR5100SS_AY_00301 STR5100SS_AY_00301 Hersteller : Panjit STR5100SS-2956204.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V Schottky 5A