Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > STR8100LBF_R1_00701
STR8100LBF_R1_00701
STR8100LBF_R1_00701 Panjit International Inc.
STR8100LBF.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A SMBF
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 425pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: SMBF
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
auf Bestellung 2051 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STR8100LBF_R1_00701 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A SMBF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 425pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: SMBF, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STR8100LBF_R1_00701 STR8100LBF_R1_00701 Hersteller : Panjit STR8100LBF-2956300.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V Schottky 8A
auf Bestellung 1108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
STR8100LBF_R1_00701 STR8100LBF_R1_00701 Hersteller : Panjit International Inc. STR8100LBF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A SMBF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: SMBF
Part Status: Active