STS232240B151AH
STS232240B151AH Eaton - Electronics Division
eaton-sts232xxxxxxxah-automotive-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet-elx1277-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 60VC SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: CAN, Ethernet, Telecom
Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max)
Supplier Device Package: SOT-23
Bidirectional Channels: 2
Voltage - Breakdown (Min): 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 60V
Power - Peak Pulse: 350W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STS232240B151AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 24VWM 60VC SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: CAN, Ethernet, Telecom, Capacitance @ Frequency: 15pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max), Supplier Device Package: SOT-23, Bidirectional Channels: 2, Voltage - Breakdown (Min): 26.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 60V, Power - Peak Pulse: 350W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Bidirectional Channels: 2
Power - Peak Pulse: 350W