Produkte > VISHAY / SILICONIX > SUD19P06-60-BE3
SUD19P06-60-BE3
SUD19P06-60-BE3 Vishay / Siliconix
sud19p06-60.pdf
Hersteller: Vishay / Siliconix
MOSFET P-CHANNEL 60V (D-S)
auf Bestellung 241 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SUD19P06-60-BE3 Vishay / Siliconix
Description: MOSFET P-CH 60V 18.3A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 18.3A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 2.3W (Ta), 38.5W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1710 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SUD19P06-60-BE3 SUD19P06-60-BE3 Hersteller : Vishay Siliconix sud19p06-60.pdf Description: MOSFET P-CH 60V 18.3A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 18.3A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 60mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 2.3W (Ta), 38.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 40 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1710 pF @ 25 V
auf Bestellung 3741 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
SUD19P06-60-BE3 SUD19P06-60-BE3 Hersteller : Vishay sud19p06-60.pdf Trans MOSFET P-CH 60V 18.3A 3-Pin(2+Tab) DPAK
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V