Produkte > VISHAY / SILICONIX > SUP53P06-20-GE3
SUP53P06-20-GE3
SUP53P06-20-GE3 Vishay / Siliconix
sup53p06-244554.pdf
Hersteller: Vishay / Siliconix
MOSFET P-Channel 60-V (D-S)
auf Bestellung 295 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SUP53P06-20-GE3 Vishay / Siliconix
Description: MOSFET P-CH 60V 9.2A/53A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 9.2A (Ta), 53A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 19.5mOhm @ 30A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 104.2W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 115 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3500 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote SUP53P06-20-GE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SUP53P06-20-GE3 SUP53P06-20-GE3 Hersteller : Vishay Siliconix sup53p06-20.pdf Description: MOSFET P-CH 60V 9.2A/53A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 9.2A (Ta), 53A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 19.5mOhm @ 30A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 104.2W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 115 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3500 pF @ 25 V