Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SWAA100473M016B
SWAA100473M016B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
SWAA100473M016B
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWAA100473M016B KYOCERA AVX Components
Description: SERIES: SWA/ CASE: A10/ CAP: 047, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SWAA100473M016B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.055" (103.00mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.9 A @ 10 kHz