Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SWAC120473M050B
SWAC120473M050B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
SWAC120473M050B
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWAC120473M050B KYOCERA AVX Components
Description: SERIES: SWA/ CASE: C12/ CAP: 047, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.925 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SWAC120473M050B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.925 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
SWAC120473M050B Hersteller : KYOCERA AVX SWA-Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 47000UF 50V 20%