Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SWAE150103M250B
SWAE150103M250B KYOCERA AVX Components
SWA-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
SWAE150103M250B
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWAE150103M250B KYOCERA AVX Components
Description: SERIES: SWA/ CASE: E15/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.52 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SWAE150103M250B
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.024" (153.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.52 A @ 10 kHz