SWS60036
SWS60036 TDK-Lambda Americas Inc
SWS300_600_Series_Rev_A9.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 36V 600W
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWS60036 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 36V 600W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 7.48" L x 3.62" W x 4.72" H (190.0mm x 91.9mm x 119.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 74°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 81%, Voltage - Output 1: 36V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 17 A.
Weitere Produktangebote SWS60036
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SWS60036 SWS60036 Hersteller : TDK-Lambda Americas Inc SWS300_600_Series_Rev_A9.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 600W
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 7.48" L x 3.62" W x 4.72" H (190.0mm x 91.9mm x 119.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 74°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 81%
Voltage - Output 1: 36V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 17 A