Produkte > ASTRODYNE TDI > T100106170-F028D00LF
T100106170-F028D00LF
T100106170-F028D00LF Astrodyne TDI
MercuryFlex-Datasheet.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 28V 3800W
Power (Watts): 3800W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 15.15" L x 4.25" W x 3.42" H (384.7mm x 108.0mm x 86.8mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 55°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, FCC, UL
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 160 A
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T100106170-F028D00LF Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 28V 3800W, Power (Watts): 3800W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 15.15" L x 4.25" W x 3.42" H (384.7mm x 108.0mm x 86.8mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 55°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, FCC, UL, Efficiency: 91%, Voltage - Output 1: 28V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 160 A.