Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > T2180N16TOFVTXPSA1
T2180N16TOFVTXPSA1
T2180N16TOFVTXPSA1 Infineon Technologies
Infineon-T2180N-DS-v02_00-en_de.pdf?fileId=db3a304323b87bc201240b719a2f47ca
Hersteller: Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1.8KV 4460A DO-200AD
Packaging: Tray
Package / Case: DO-200AD
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Structure: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 250 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 44000A @ 50Hz
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 2180 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4460 A
Voltage - Off State: 1.8 kV
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T2180N16TOFVTXPSA1 Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1.8KV 4460A DO-200AD, Packaging: Tray, Package / Case: DO-200AD, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Structure: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 250 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 44000A @ 50Hz, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 2180 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4460 A, Voltage - Off State: 1.8 kV.
Weitere Produktangebote T2180N16TOFVTXPSA1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T2180N16TOFVTXPSA1 T2180N16TOFVTXPSA1 Hersteller : Infineon Technologies ds_t2180n_2_0.pdffolderiddb3a304412b407950112b42f98a54c5efileiddb3a304323b87bc201240b719a2f47ca.pdf Thyristor PCT 1.6kV 44kA Tray