Produkte > AMPHENOL > T3301001U
T3301001U
T3301001U AMPHENOL
c091a_pro_fem.pdf
Hersteller: AMPHENOL
Category: M16 connectors
Description: Connector: M16; plug; female; PIN: 4; 5A; 300V; C091A; soldering; IP40
Manufacturer series: C091A
Electrical mounting: soldering
Locking system: internal thread; threaded joint
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Contact plating: silver plated
IP rating: IP40
Type of connector: M16
Connector: plug
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.5mm2
Cable external diameter: 4...6mm
Current rating: 5A
Rated voltage: 0.3kV
Number of pins: 4
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T3301001U AMPHENOL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: M16-4
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C