T37170-20-0 Curtis Industries
Hersteller: Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
Packaging: Bulk
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: PC Pin
Barrier Type: 3 Wall (Tri)
Number of Circuits: 20
Number of Wire Entries: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T37170-20-0 Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375", Packaging: Bulk, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: PC Pin, Barrier Type: 3 Wall (Tri), Number of Circuits: 20, Number of Wire Entries: 20.
Weitere Produktangebote T37170-20-0
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| T37170200 | Hersteller : Curtis Industries |