Produkte > TELEDYNE LECROY > T3DSOH1102-ISO
T3DSOH1102-ISO
T3DSOH1102-ISO Teledyne LeCroy
Hersteller: Teledyne LeCroy
Description: 100MHZ 1GS/S 2CH 12MPTS/CH HANDH
Packaging: Box
Display Type: LCD - Color
Function: Record, PlayBack, Save, DMM
Memory Size: 12Mpts
Interface: USB
Type: Handheld
Voltage - Supply: 100 ~ 240VAC
Sampling Rate (Per Second): 1G
Voltage - Input (Max): CAT II 1000V, CAT III 600V
Channels: 2 Analog
Input Impedance: 1M - 14pF
Probe Type: Passive (2)
Bandwidth: 100 MHz
Rise Time (Typ): 3.5 ns
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T3DSOH1102-ISO Teledyne LeCroy
Category: Portable Oscilloscopes, Scopemeters, Description: Portable oscilloscope; 100MHz; 8bit; LCD TFT 5,6"; Ch: 2; 1Gsps, Number of channels: 2, Kind of display used: LCD TFT 5,6", Interface: USB, Manufacturer series: T3DSOH1000-ISO, Measuring instrument features: I2C, SPI, UART, CAN, LIN Serial Decode; insulated inputs; protocols analyse: I2C, SPI, RS232/UART, CAN, LIN, Standard equipment: adapters; case; manufacturer's calibration certificate; power supply; test leads; test probes; USB cable, Dimensions: 276x168x68mm, Additional functions: data logger; multimeter, Sampling: 1Gsps, Trigger source: CH1; CH2, Vertical resolution: 8bit, Trigger modes: automatic; normal; single, Producer guarantee (months): 36, Input coupling: AC, DC, GND, Display resolution: 640x480, Input impedance: 1MΩ/14pF, Memory record length: 12Mpts/ch, Type of oscilloscope: portable oscilloscope, Band: 100MHz, IP rating: IP51, Battery/ rechargeable battery: rechargeable battery Li-Ion 12V 6900mAh x1, Power supply: rechargeable battery Li-Ion 12V 6900mAh x1, Trigger: falling-edge; impulse width; interval; pattern; rising-edge; runt; slope; timeout; window, Time base: 1n...100s/div, Rise time: ≤3.5ns, Input sensitivity: 2mV/div...100V/div.
Weitere Produktangebote T3DSOH1102-ISO
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T3DSOH1102-ISO T3DSOH1102-ISO Hersteller : Teledyne LeCroy Teledyne_08302023_T3DSOH1000_Series_Data_Sheet_25.07.pdf Hand-held Oscilloscopes 100 MHz, 1 GS/s Single Channel, 2 CH, 12 Mpts/Ch, HH DSO with Isolated Channels, 5.6" Color Display
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Portable oscilloscope; 100MHz; 8bit; LCD TFT 5,6"; Ch: 2; 1Gsps
Number of channels: 2
Kind of display used: LCD TFT 5,6"
Interface: USB
Manufacturer series: T3DSOH1000-ISO
Dimensions: 276x168x68mm
Additional functions: data logger; multimeter
Sampling: 1Gsps
Trigger source: CH1; CH2
Vertical resolution: 8bit
Trigger modes: automatic; normal; single
Producer guarantee (months): 36
Input coupling: AC, DC, GND
Display resolution: 640x480
Input impedance: 1MΩ/14pF
Memory record length: 12Mpts/ch
Type of oscilloscope: portable oscilloscope
Band: 100MHz
IP rating: IP51
Battery/ rechargeable battery: rechargeable battery Li-Ion 12V 6900mAh x1
Power supply: rechargeable battery Li-Ion 12V 6900mAh x1
Trigger: falling-edge; impulse width; interval; pattern; rising-edge; runt; slope; timeout; window
Time base: 1n...100s/div
Rise time: ≤3.5ns
Input sensitivity: 2mV/div...100V/div