Produkte > TELEDYNE LECROY > T3HVD1500-70
T3HVD1500-70
T3HVD1500-70 Teledyne LeCroy
Teledyne_4-6-2022_T3HVD_Data_Sheet_13.01.pdf
Hersteller: Teledyne LeCroy
Test Probes 1.5kV, 70 MHz, 2 pF,10 M, Rise Time < 5 ns, High Voltage Differential Probe
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T3HVD1500-70 Teledyne LeCroy
Category: Probes for Oscilloscopes and Scopometers, Description: Probe: high voltage; differential; 70MHz; ≤5ns; BNC plug; 0.28m, Type of measuring probe: high voltage, Kind of probe: differential, Band: 70MHz, Rise time: ≤5ns, Cable/adapter structure: BNC plug, Standard equipment: 2 crocodile clips; BNC cable; grapple hook x2; test probe x2; USB adapter; USB cable, Dimensions: 195x65x28mm, Cable length: 0.28m, DC current measuring range: 1.5kA, AC current measuring range: 1.5kA, Measurement: AC current; DC current.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Color: Black and Red
Type: Voltage Probe, Differential
Attenuation Value: 50:1, 500:1
Bandwidth: 70MHz
Voltage - Max: CAT II 1000V, CAT III 600V
Capacitance - Input: 2pF
Cable Length: 11.024" (280.00mm)
Resistance - Input: 10M
Part Status: Active
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Probe: high voltage; differential; 70MHz; ≤5ns; BNC plug; 0.28m
Type of measuring probe: high voltage
Kind of probe: differential
Band: 70MHz
Rise time: ≤5ns
Cable/adapter structure: BNC plug
Dimensions: 195x65x28mm