Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > T430N14TOFXPSA1
T430N14TOFXPSA1
T430N14TOFXPSA1 Infineon Technologies
Infineon-T430N-DS-v03_01-en_de.pdf?fileId=db3a3043284aacd801286374f6a45325
Hersteller: Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1800V 700A DO200AA
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-200AA
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Structure: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 5200A @ 50Hz
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 433 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 700 A
Voltage - Off State: 1.8 kV
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T430N14TOFXPSA1 Infineon Technologies
Description: SCR MODULE 1800V 700A DO200AA, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-200AA, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Structure: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 300 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 5200A @ 50Hz, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 433 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 700 A, Voltage - Off State: 1.8 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T430N14TOFXPSA1 T430N14TOFXPSA1 Hersteller : Infineon Technologies ds_t430n_3_1.pdf Thyristor PCT 1.4kV 700A(RMS) 5.2kA 4-Pin T4214K0-1 Tray
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
T430N14TOFXPSA1 T430N14TOFXPSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-T430N-DS-v03_01-en_de.pdf?fileId=db3a3043284aacd801286374f6a45325 Description: SCR MODULE 1800V 700A DO200AA
Packaging: Tray
Package / Case: TO-200AA
Mounting Type: Chassis Mount
Structure: Single
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Part Status: Active
Voltage - Off State: 1.8 kV