Produkte > KEMET > T520D477M004ATE040
T520D477M004ATE040
T520D477M004ATE040 KEMET
T520D477M004ATE040
Hersteller: KEMET
Description: CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: D
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 4 V
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T520D477M004ATE040 KEMET
Description: CAP TANT POLY 470UF 4V 2917, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Features: General Purpose, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Manufacturer Size Code: D, Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 4 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: tantalum-polymer; low ESR; 470uF; 4VDC; 188uA; D; 2917
Type of capacitor: tantalum-polymer
Kind of capacitor: low ESR
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 4V DC
Leakage current: 188µA
Case: D
Case - inch: 2917
Case - mm: 7343
Mounting: SMD
ESR value: 40mΩ
Manufacturer series: T520
Tolerance: ±20%
Trade name: KO-CAP
Operating temperature: -55...105°C
auf Bestellung 426 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 46
T520D477M004ATE040 T520D477M004ATE040 Hersteller : Kemet kemt2076t52x530.pdf Cap Tant Polymer 470uF 4VDC D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.04 Ohm 105°C T/R
auf Bestellung 446 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
T520D477M004ATE040 T520D477M004ATE040 Hersteller : KEMET T520D477M004ATE040 Description: CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 4 V
auf Bestellung 1794 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
T520D477M004ATE040 T520D477M004ATE040 Hersteller : KEMET T520D477M004ATE040.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 4V 470uF 2917 20% ESR=40mOhms
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 10 Stücke: