T60600-1C Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1116-t600-series.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS
Packaging: Bulk
For Use With/Related Products: Class T Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Box Lug
Fuse Size: 1.25" Dia x 3.984" L (31.75mm x 101.2mm)
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 600 A
Number of Circuits: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T60600-1C Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS, Packaging: Bulk, For Use With/Related Products: Class T Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: Chassis Mount, Termination Style: Box Lug, Fuse Size: 1.25" Dia x 3.984" L (31.75mm x 101.2mm), Fuseholder Type: Block, Current Rating (Amps): 600 A, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote T60600-1C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T60600-1C Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1116_T600_Series-476954.pdf Fuse Holder 1P 600V 600A Fuseblock