Produkte > POWEREX > T700183504BY
T700183504BY POWEREX
t700.pdf
Hersteller: POWEREX
350A/1800V/SCR
auf Bestellung 39 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details T700183504BY POWEREX
Description: SCR 1.8KV 550A TO209, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-209 Variation, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9100A, 10000A, Current - On State (It (AV)) (Max): 350 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.4 V, Current - Off State (Max): 30 mA, Supplier Device Package: TO-209 Variation, Current - On State (It (RMS)) (Max): 550 A, Voltage - Off State: 1.8 kV.
Weitere Produktangebote T700183504BY
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T700183504BY Hersteller : Powerex Inc. t700.pdf Description: SCR 1.8KV 550A TO209
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9100A, 10000A
Current - On State (It (AV)) (Max): 350 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.4 V
Current - Off State (Max): 30 mA
Supplier Device Package: TO-209 Variation
Current - On State (It (RMS)) (Max): 550 A
Voltage - Off State: 1.8 kV